Aktualności

Hotel ARA

Hotel “ARA” jest położony we wsi letniskowej Jastrzębia Góra. Jest to niewielka miejscowość, ale rozpoznawalna ze względu na rozbudowaną turystykę i liczne atrakcje turystyczne. Jednym z głównych atutów jest bardzo bliskie położenie morza (miejscowość posiada przy nim aż trzy kąpieliska), dzięki czemu Jastrzębia Góra w sezonie letnim przyciąga do siebie turystów z różnych zakątków Polski i Europy.

Atrakcje

Duża rotacja turystów napędza lokalny rynek i sprawia, że wieś się rozwija. Jastrzębia Góra ma do zaoferowania przede wszystkim nietypową, zróżnicowaną plażę. Unikalną cechą linii brzegowej jest jej różnorodność. Miejscowość położona jest nad klifowym wybrzeżem, stanowiącym sporą część plaży, z jednej strony kamienistej, z drugiej – piaszczystej. Warto zobaczyć na własne oczy i zachwycić się malowniczym ujściem do morza rzeczki Czarna Woda. Znajduje się ono pomiędzy Jastrzębią Górą, a Karwią (około 3km od Jastrzębiej Góry).

Inną atrakcją jest Latarnia Morska Rozewie. Znajduje się na przylądku Rozewie – tuż przy wschodniej granicy Jastrzębiej Góry. Latarnia ta jest najstarszą tego typu budowlą na polskim wybrzeżu. Obecnie znajduje się w niej małe muzeum latarni morskich, które ukazuje budowę przekrojową latarni od starożytności po dziś dzień. Można też zwiedzić maszynownię latarni Rozewie. W okolicy znajduje się również druga latarnia, która do niedawna była nieczynna ale poddano ją renowacji i została otwarta do zwiedzania, a także Rezerwat Przylądek Rozewie, do którego można wybrać się na spacer.

Hotel ARA w Jastrzębiej Górze jest również doskonałą bazą wypadową do eksploracji pobliskich atrakcji, takich jak: Promenada Światowida (w centrum Jastrzębiej Góry, gdzie można zjeść, posłuchać muzyki, spędzić czas z rodziną), Gwiazda Północy (obelisk usadowiony na najbardziej wysuniętym na północ punkcie linii brzegowej), Lisi Jar (ponad 300 metrowy wąwóz w starym lesie bukowym, prowadzący do samej plaży) czy Jastrzębski Klif (nazywany najwyższym klifem na wybrzeżu Bałtyku; 33 metrowe urwisko z pięknym, zapierającym dech w piersiach widokiem na morze).

Idealny czas na odpoczynek

Najlepszym okresem przyjazdu do Hotelu ARA w Jastrzębiej Górze są czerwiec, lipiec i sierpień, ponieważ to wtedy jest najwięcej słońca, które ogrzewa piasek, wodę morską i serca szczęśliwych turystów. Na udany wypoczynek przy nieco mniejszym zgiełku liczyć można również w maju czy we wrześniu, kiedy to również bywa ciepło i słonecznie. Nie oznacza to jednak, że inne miesiące są wykluczone z turystyki – jeżeli ktoś poszukuje spokoju i ciszy, to zdecydowanie powinien celować w miesiące jesienne i zimowe.

Atuty hotelu

W samym Hotelu “ARA” Goście również znajdą liczne atrakcje i udogodnienia. Są to: Club Ara oraz disco dancingi. Można też skorzystać z pakietów – każdy oferuje szereg korzyści i atrakcji dostosowanych do określonych potrzeb gości (rodzin z dziećmi, zakochanych par, firm, znajomych i wiele innych).

Wielu naszych Gości szczególnie chwali serwowane podczas pobytu śniadania. Bogaty bufet szwedzki z szeroką ofertą dań na ciepło jest naszym standardem. W hotelu można zorganizować kameralne spotkanie, wypad firmowy, imprezę integracyjną lub przyjęcie okolicznościowe.

Dla chcących posilić się poza hotelem, znalezienie dogodnego miejsca również nie będzie problemem. Znanym miejscem jest wspomniana już wcześniej Promenada Światowida, na której czeka kilka dobrych restauracji czynnych nie tylko w sezonie letnim, ale także poza nim.