Aktualności

Hotel Jastrzębia Góra

Hotel Jastrzębia Góra o nazwie “Ara” jest położony we wsi letniskowej Jastrzębia Góra. Jest to niewielka miejscowość, ale rozpoznawalna ze względu na rozbudowaną turystykę i liczne atrakcje turystyczne. Jednym z głównych atutów jest bardzo bliskie położenie morza (miejscowość posiada przy nim aż trzy kąpieliska), dzięki czemu latem ruch jest bardzo duży. Przyjeżdżają rodziny, młode małżeństwa, wycieczki szkolne i tak dalej.

Atrakcje

Duża rotacja turystów napędza lokalny rynek i sprawia, że wieś się rozwija. Jastrzębia Góra ma do zaoferowania przede wszystkim nietypową, zróżnicowaną plażę. Unikalną cechą linii brzegowej jest jej różnorodność. Miejscowość położona jest nad klifowym wybrzeżem, stanowiącym sporą część plaży, z jednej strony kamienistej, z drugiej – piaszczystej. Warto zobaczyć na własne oczy i zachwycić się malowniczym ujściem do morza rzeczki “Czarna Woda. Znajduje się ono pomiędzy Jastrzębią Górą, a Karwią (około 3km od Jastrzębiej Góry).

Inną atrakcją jest Latarnia Morska Rozewie. Znajduje się na przylądku Rozewie – tuż przy wschodniej granicy Jastrzębiej Góry. Latarnia ta jest najstarszą tego typu budowlą na polskim wybrzeżu. Obecnie znajduje się w niej małe muzeum latarni morskich, które ukazuje budowę przekrojową latarni od starożytności po dziś dzień. Można też zwiedzić maszynownię latarni Rozewie. W okolicy znajduje się również druga, nieczynna już latarnia, a także Rezerwat Przylądek Rozewie, do którego można wybrać się na spacer.

Hotel Jastrzębia Góra zachęca także do takich miejsc, jak: Promenada Światowida (w centrum Jastrzębiej Góry, gdzie można zjeść, posłuchać muzyki, spędzić czas z rodziną), Gwiazda Północy (obelisk usadowiony na najbardziej wysuniętym na północ punkcie linii brzegowej), Lisi Jar (ponad 300 metrowy wąwóz w starym lesie bukowym, prowadzący do samej plaży) czy Jastrzębski Klif (nazywany najwyższym klifem na wybrzeżu Bałtyku; 33 metrowe urwisko z pięknym, zapierającym dech w piersiach widokiem na morze).

Idealny czas na odpoczynek

Najlepszym okresem przyjazdu do Jastrzębia Góra hotel jest czerwiec, lipiec i sierpień, ponieważ to wtedy jest najwięcej słońca, które ogrzewa piasek, wodę morską i serca szczęśliwych turystów. Nie oznacza to jednak, że inne miesiące są wykluczone z turystyki – jeżeli ktoś poszukuje spokoju i ciszy, to zdecydowanie powinien celować w inne okresy roku (wtedy ruch jest znacznie mniejszy). W maju, czy we wrześniu też potrafi być naprawdę ciepło i przyjemnie!

Atuty hotelu

W samym hotelu “Ara” Goście również znajdą liczne atrakcje i udogodnienia. Są to: Club Ara, disco dancingi, sauna, sala rozrywki ze stołem bilardowym i stołem do pingponga. Można też skorzystać z pakietów – każdy oferuje szereg korzyści i atrakcji dostosowanych do określonych potrzeb gości (rodzin z dziećmi, nowożeńców, firm, znajomych i wiele innych).

Wielu Gości w Jastrzębia Góra hotel “Ara” chwali restaurację. W hotelu można zjeść obiad z rodziną, zorganizować kameralne spotkanie lub spędzić romantyczny wieczór. Oferta jest bardzo szeroka, można zorganizować też przyjęcie okolicznościowe. Dla chcących posilić się poza hotelem nie będzie problemem znalezienie przyzwoitego miejsca. Znanym miejscem jest wspomniana już wcześniej Promenada Światowida, na której czeka kilka dobrych restauracji.